Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ako na daň z nehnuteľnosti na rok 2021

Pridané: 20.1.2021

Ak ste v priebehu roku 2020 predali alebo kúpili nehnuteľnosť, je potrebné, aby ste si v priebehu januára 2021 splnili povinnosti týkajúce sa dane z nehnuteľnosti.

Ak ste v priebehu roku 2020 predali alebo kúpili nehnuteľnosť, je potrebné, aby ste si v priebehu januára 2021 splnili povinnosti týkajúce sa dane z nehnuteľnosti.

   Noví vlastníci nehnuteľnosti - ak bol vklad nehnuteľnosti povolený do 31. decembra 2020, nový majiteľ nehnuteľnosti musí do 31. januára 2021 podať daňové priznanie na daň z nehnuteľnosti na miestny úrad, pre Bratislavu na Odbor pre správu daní na Blagoevovej ulici. Ak už vlastníte inú nehnuteľnosť, z ktorej Vám na príslušnom miestnom úrade plynie daňová povinnosť, budete podávať čiastkové daňové priznanie.

   Pôvodní majitelia nehnuteľnosti - majú po predaji bytu povinnosť podať čiastkové daňové priznanie na zánik daňovej povinnosti. Termín pre toto podanie je rovnako do 31. januára nasledujúceho roku. Čo sa stane ak na túto povinnosť pozabudnete? Miestny úrad Vám daň z Vami predanej nehnuteľnosti môže jednoducho vyčísliť a pokiaľ ju nebudete chcieť zaplatiť, čaká Vás spätné dokazovanie, že nehnuteľnosť bola predaná a môžu Vám dať sankčný poplatok za nesplnenie si povinnosti.

   Daňové priznanie sa podáva na každú nehnuteľnosť iba jedenkrát, a to nasledujúci rok od povolenia vkladu. Potom si už každý rok iba počkáte na šek, ktorý bude treba zaplatiť.

 

V súčasnej situácii ovplyvnenej korona krízou a obmedzeniami, ktoré platia, pokiaľ nemáte možnosť podať priznanie elektronicky s použitím zaručeného elektronického podpisu je podľa informácií z magistrátu hlavného mesta Bratislavy potrebné poslať vyplnené daňové priznanie doporučene poštou na Oddelenie miestnych daní, poplatkov a licencií, Blagoevova 9, 850 05 Petržalka.

Editovateľné tlačivo ako aj vzory vyplnených tlačív nájdete na stránke:

https://www.mfsr.sk/sk/dane-cla-uctovnictvo/priame-dane/miestne-dane-poplatky/vzory-tlaciv/editovatelne-tlacivo-priznania-k-miestnym-daniam-platne-od-1-1-2015/

Podrobné informácie môžete nájsť aj na stránke:

https://danznehnutelnosti.sk/

Elektronické podanie pre Bratislavu:

https://esluzby.bratislava.sk/info/203

Informácie získate aj na č. tel.: 02/59 356 954, 59 356 900, 59 356 901.

 

   Takže nezabudnite! Posledný termín na splnenie si týchto povinností je 31.1.2021 !!!

 

Ing. Jela Danková