Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Etický kódex

Najvyšším cieľom našej RK je byť všetkým klientom profesionálnym a zodpovedným partnerom v oblasti predaja, nákupu či prenájmu nehnuteľností. Preto sme si stanovili tieto zásady a zaväzujeme sa ich vždy, všade a za akýchkoľvek okolností dodržiavať:

 1. Vždy jednať voči klientom, ostatným osobám a tiež medzi sebou (inými maklérmi) čestne, na základe úcty a profesionálnej etiky a rešpektovať ich práva.

 2. održiavať všeobecne záväzné právne predpisy a zákony Slovenskej republiky.

 3. Služby a produkty poskytovať alebo zaisťovať vždy v najvyššej možnej kvalite.

 4. Za žiadnych okolností neposkytovať služby alebo sa podieľať na poskytovaní služieb nečestným a neprofesionálnym spôsobom, neuviesť klienta do omylu, nezneužiť jeho dôveru vo svoj prospech alebo v prospech inej osoby, nezamlčať klientovi žiadnu skutočnosť, podstatnú pre úspešné uskutočnenie obchodného prípadu.

 5. Vždy sa vyhýbať nepravdám, úmyselnému skresľovaniu skutočností a informovaniu zavádzajúcim spôsobom. Pri výkone svojej činnosti v žiadnom prípade nepoužívať klamlivé alebo podvodné praktiky.

 6. Svojich klientov jasne a jednoznačne, pravidelne a pravdivo informovať o stave a priebehu obchodného prípadu s cieľom zabezpečiť jeho maximálnu transparentnosť.

 7. Dodržiavať všetky dohody, vrátane termínov dohodnutých s klientom.

 8. Pri svojej činnosti pracujeme s osobnými údajmi svojich klientov a preto zachovávať maximálnu diskrétnosť nielen voči priamym klientom, ale aj tretím stranám, ktoré sú účastníkmi obchodného prípadu,v súlade so Zákonom o ochrane osobných údajov (zákon č. 122/2013 Z.z., v platnom znení) a to aj po ukončení obchodného prípadu.

 9. Pristupovať ku klientom či tretím stranám bez akýchkoľvek predsudkov a nerobiť medzi nimi rozdiely. Chrániť a podporovať legitímny záujem svojich klientov.

 10. Nezúčastňovať sa nekalej súťaže na realitnom trhu, neznevažovať činnosť iných maklérov, ani sa nevyjadrovať k činnosti konkurenčných spoločností s úmyslom ich poškodiť. V prípade požiadavky o názor, vyjadriť ho slušným a bezúhonným spôsobom.

 11. Starať sa o šírenie dobrého mena spoločnosti Butterfly-reality, ale aj o zvýšenie prestíže profesie maklérov na realitnom trhu a pozitívne vnímanie obchodovania s nehnuteľnosťami v spoločnosti.

 12. Neposkytovať klientom alebo tretím stranám poradenstvo, ktoré je mimo odbornú spôsobilosť realitného makléra. Pokiaľ okolnosti obchodného prípadu vyžadujú účasť odborníka v danej problematike (napr. advokát, daňový alebo finančný poradca), danú vec konzultovať s takýmto odborníkom.