Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ako na deň z nehnuteľnosti za rok 2018?

Pridané: 4.5.2020

Kto podáva daňové priznanie na daň z nehnuteľnosti za rok 2018?

Ak ste v priebehu roku 2018 predali alebo kúpili nehnuteľnosť, je potrebné, aby ste si v priebehu januára 2019 splnili povinnosti týkajúce sa dane z nehnuteľnosti.

Noví vlastníci nehnuteľnosti - ak bol vklad nehnuteľnosti povolený do 31. decembra 2018, nový majiteľ nehnuteľnosti musí do 31. januára 2019 podať daňové priznanie na daň z nehnuteľnosti na miestny úrad, na Odbor pre správu daní – pre Bratislavu na Blagoevovej ulici. Ak už vlastníte inú nehnuteľnosť, z ktorej Vám na príslušnom miestnom úrade plynie daňová povinnosť, budete podávať čiastkové daňové priznanie.

Pôvodní majitelia nehnuteľnosti - majú po predaji bytu povinnosť podať čiastkové daňové priznanie na zánik daňovej povinnosti. Termín pre toto podanie je rovnako do 31. januára nasledujúceho roku. Čo sa stane ak na túto povinnosť pozabudnete? Miestny úrad Vám daň z Vami predanej nehnuteľnosti jednoducho vyčísli a pokiaľ ju nebudete chcieť zaplatiť, čaká Vás spätné dokazovanie, že nehnuteľnosť bola predaná a môžu Vám dať sankčný poplatok za nesplnenie si povinnosti.

Daňové priznanie sa podáva na každú nehnuteľnosť iba jedenkrát, a to nasledujúci rok od povolenia vkladu. Potom si už každý rok iba počkáte na šek, ktorý bude treba zaplatiť.

Tlačivo nájdete na stránke http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8606 alebo editovateľné tlačivo na https://www.finance.gov.sk/sk/dane-cla-uctovnictvo/priame-dane/miestne-dane-poplatky/vzory-tlaciv/editovatelne-tlacivo-priznania-k-miestnym-daniam-platne-od-1-1-2015/

Informácie získate aj na č. tel.: 02/59 356 954, 59 356 900, 59 356 901.

Takže nezabudnite! Posledný termín na splnenie si týchto povinností je 31.1.2019 !!!

Ing. Jela Danková