Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Doprajte si dovolenku bez stresu

Pridané: 4.5.2020

Prišiel čas prázdnin a vytúžených dovolenie, a veľa ľudí na dlhší čas opúšťa svoj domov. V tomto období je vyššia pravdepodobnosť vykradnutia vášho bytu či rodinného domu. Preto je potrebné zabezpečiť si svoje nehnuteľnosti proti nevítaným hosťom. Títo nevítaní hostia využívajú neopatrnosť a zábudlivosť majiteľov.

Na to, aby ste si užili naozaj spokojné a kľudné chvíle v obľúbených destináciách, treba mať na pamäti zopár, aj bezpečnostných zásad.


TIPY A RADY NIE LEN PRE DOVOLENKÁROV.

1. Prvé základné pravidlo - diskrétnosť. Radi a často zdieľate s priateľmi svoje fotky a videá? Jasné, kto by to nerobil...

Skúste sa však zamyslieť nad tým, koľko vecí sa dostáva spolu s Vami do záberov. Takže, vyhnite sa prílišnému zdieľaniu fotografií z Vášho domu alebo bytu.

2. Starostlivo zamykajte dvere a zatvárajte okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, strešné a pivničné okná.  Veľa zlodejov sa dostáva do nehnuteľností oknom, ale sú aj prípady, keď sa nezdráhajú použiť aj vchodové dvere.  Zlodej je schopný dostať sa dovnútra každým otvorom väčším ako ľudská hlava.

3. Majte dobré vzťahy so susedmi – sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom.

4. Uvádzajte na zvončeky, schránky a dvere svoje priezvisko v množnom čísle a bez titulov. Pre vdovy alebo osamelé ženy je bezpečnejšie ponechať na menovke mužské meno.

5. Nepodceňujte zabezpečenie  garáží a záhradných domčekov


Garáže patria medzi najhoršie zabezpečené časti domu aj víkendových chalúp, a pritom tam často skladujeme vybavenie za nie malé ceny a pre zlodejov to môže byt veľmi jednoduchá cesta do hlavného objektu, naviac sa tak môžu ľahko vyhnúť pozornosti z vonku. Rovnako by Vás nepotešila zmiznutá kosačka, krovinorez či záhradný nábytok. Preto nezabúdajte ani na drobné stavby na pozemku.

 ÁNO, toto všetko určite vieme a máme pocit, že sme na nič nezabudli, ale ....

ALE POZOR!!!!

Ak zbadáte zdanlivo neškodnú značku pri vstupe, na dverách, na plote, smetiaku, ...

tak vedzte, že sa to nehrali deti. Môže to byť systém informovania partií zlodejov.

Zabudnite na spontánne akcie sólo lupičov. Nová generácia ide „na istotu“. Najprv sa skupina pozorovateľov presvedčí o režime objektu a pomocou šifrovacieho značenia zanechajú odkaz.

Odporúčam nafotiť – dôkladne zotrieť a volať políciu!

Odporúčam nafotiť – dôkladne zotrieť a volať políciu!


Peknú dovolenku, bezpečné bývanie a pre dovolenkárov šťastný návrat domov Vám praje Helena Kunetková