Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Máte dobre poistenú nehnuteľnosť

Pridané: 4.5.2020

Kupujete práve nehnuteľnosť na hypotekárny úver?
V banke Vám ponúkli veľmi výhodné poistenie nehnuteľnosti?
Popri starosti o nové bývanie Vám ani nenapadlo skontrolovať obsah ponúkaného poistenia?

POZOR! Tu je treba sa zastaviť a poriadne si pozrieť poistnú ponuku.

Možností poistenia je mnoho. Od najlacnejších až po neprimerane drahé.

Cena však nie je vždy na 1. mieste.

Ako si overiť, či poistenie je správne nastavené?

Je treba si poriadne pozrieť poistnú zmluvu a nebyť lenivý ani pri čítaní Poistných podmienok a tzv. Zmluvných dojednaní. Dokáže Vám to zachrániť majetok, na ktorý si musíte brať hypotekárny úver.

Ak sa totiž majetok znehodnotí prípadnou poistnou udalosťou a poisťovňa sa odvolá na článok poistných podmienok, kde sa spomínajú výluky z poistenia, nebudete mať ani nehnuteľnosť a ani peniaze a dokonca nebudete mať ani čím ručiť Vašu hypotéku.

Vyššie som spomínal, že je dôležité poriadne si pozrieť poistnú zmluvu. Ak totiž poisťovňa má kvalitný produkt poistenia, ale Vám ponúknu iba jeho základnú oklieštenú verziu, môže nastať práve to riziko, ktoré nemáte poistené.

Nemáme tu priestor na detailné vysvetlenie problematiky vhodného poistenia. Je to totiž veľmi široká téma.

Odporúčam vybrať si správneho poistného poradcu a nechať si ním odporučiť poistenie. Treba si však aj s ním prejsť poistnú zmluvu a nechať si vysvetliť poistné podmienky.

Nezanedbajte to, aby ste potom nemuseli ľutovať.

To Vám odporúča

Mgr. Marián Šveda, realitný a poistný maklér