Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Pravidelná rubrika: „Na pokec s maklérom“

Pridané: 4.5.2020

Dobrý deň, vítam Vás  v našej rubrike „Na pokec s maklérmi“. Tentokrát sme si pre Vás pripravili rozhovor s našou maklérkou Darinkou Obložinskou.

Martin A:

Darinka, ako si začala svoju kariéru a čo ťa podnietilo k tomu,  že si sa rozhodla venovať realitám?

Darinka:

Po 25 ich rokoch práce v administratíve ma tento spôsob obživy už akosi neuspokojoval, a tak som sa rozhodla, že to zmením. Živnosť som už mala založenú a veľmi ma lákala práca s ľuďmi ...  A bolo rozhodnuté, bude to obchod.


Martin A:

Takže hneď si vedela, že to bude práca realitnej maklérky?

Darinka:

Nie, nemala som  konkrétnu predstavu čo to bude, no vedela som že do toho idem a nejaký obchod si otvorím. Takmer 10 rokov som sa venovala obchodu a svojím zákazníkom, táto práca ma bavila a vôbec som nerozmýšľala, že by som niečo ešte chcela zmeniť.


Martin A:

O aký obchod sa jednalo?

Darinka:

Mala som malý stánok s ovocím a zeleninou kúsok od realitnej kancelárie, takže mojimi stálymi zákazníkmi boli aj realitní makléri. A raz si prišli kúpiť hrozno dvaja páni. Zdalo sa im trochu drahé, podotýkam, že som tam nemala ceduľu „AKCIA“ a keďže som obchodníčka, tak som sa spýtala: „ A koľko by malo stáť, aby nebolo drahé?“. Bol to môj tovar a cenu som si určovala ja a verte, že dobrý obchodník sa vždy dohodne. Hrozno ochutnali a hneď bola cena dohodnutá a moji zákazníci spokojní, že si o cene rozhodli sami. Bolo to síce len niekoľko desiatok centov, no zabralo to. Po zaplatení mi podáva jeden z dvojice pánov svoju vizitku so slovami: „Vás chcem, zavolajte mi“. Vizitku som položila k pokladni a nevenovala som jej pozornosť. Až neskôr som si všimla, že mi ju podal majiteľ realitnej kancelárie.


Martin A:

Čiže vtedy ti napadlo, že by si sa mohla stať maklérkou?

Darinka:

Hlavou mi prebehlo veľa myšlienok, napadlo mi všeličo, nič o mne nevedel, nepoznal ma. Prešli dva týždne a zavolala som. Stretli sme sa, skúsila som a už sedem rokov som v realitách. Môžem konštatovať, že začať s realitami sa dá aj po päťdesiatke. Každý realitný prípad, či je to predaj, prenájom alebo dopyt, mi prináša nové poznatky, zážitky, spoznávam nových ľudí a veľa sa učím. Táto práca nemá vekové a časové obmedzenie, rozhodne nie je nudná a pokiaľ budem môcť, budem sa jej venovať aj ako dôchodca.


Martin A:

Ako to vnímaš dnes, bolo to podľa teba dobré rozhodnutie?

Darinka:

Najlepšie, aké som v živote spravila. Rozhodne neľutujem a som nadmieru spokojná s našou motýľou kanceláriou.


Martin A:

Darinka, ďakujem ti aj v mene tvojich klientov, kamarátov a našich čitateľov, že si nám poodhalila tajomstvo tvojej cesty do sveta realít, prajem ti veľa úspechov a zaujímavých obchodných stretnutí.